kutu harf aydinlatma

Anasayfa / Portfolio /

Aydinlatma Seçenekleri
 

 

Standart
Neon
Arka Aydinlatma
On/Arka Aydinlatma

Ön Yüzey Aydınlatma

Direk Aydınlatma; Kutu harf direk aydınlatma için içine ön yüzeyde kalacak şekilde pleksi yerleştirilecek şekilde üretilir.Harfin arkasını kaptmak için ayrıca kesilen malzeme üzerine ön yüzeyi aydınlatacak şekilde led döşenir ve zemine vidalanarak montaj yapılır. Böylelikle ışık yandığında haf direk olarak ışıklı görünüz görünür. Bu uygulamaya Direk Aydınlatma denir.

Arka Aydınlatma

Arka Aydınlatmada ise kutu harfi duvara ya da herhangi bir kör zemine montaj yapacağı zaman duvardan gizli ayaklar vasıtası ile kutu harf 2-4cm öne doğru çıkarılır.. Böylelikle ışık yandığında kutu harfin içindeki neon ya da led ilk önce duvara çarpar ve boşluk bıraktığınız 2-4cm in kenarlarından dışarı doğru ışık yayılır bu uygulamaya en direk aydınlatma denir.

Ön/Arka Aydınlatma

Bu tip uyulamalarda yukarıda behsettiğimiz her iki aydınlatma şeklini aynı anda görmekteyiz. Aydınlatma için kullanıalcak led harfin hem ön yüzeyini hemde arka zeminini aydınlatacak şekilde yerleştirilir.

Neon Aydınlatma

 Neon  gazı aydınlatma ve reklam sektörüne yönelik tamamen el işçiliği ile şekillendirilen cam tüplerin doldurulmasında kullanılır. Isıtılarak şekil ve boyut verilen neon tüpleri iç ve dış mekan harf aydınlatmada kullanılmaktadır. Neon yüksek parlaklığı ve zengin renk seçenekleri nedeniyle harf aydınlatmada tercih edilen sitemlerin başında glmektedir.